Mamica: “Ne imejte otrok po 40. letu. Komentar me je sesul!”

Iskrenost simpatične mamice je sprožila živahno spletno debato.
Kot smo pisali, se starost mamic ob rojstvu otrok tudi v Sloveniji kar viša in viša. Če je včasih največ žensk v Sloveniji rodilo med 20 in 24 letom, je zdaj ta številka precej višja. Kakšne so danes številke, lahko preverite TUKAJ.
Mamica, ki je rodila v svojih 40-ih, je svojo zgodbo delila na TikToku, kjer je razkrila, kako jo je komentar druge mame pred šolo prizadel.
Enako stara kot druge babice
Ob spominih na prve dneve materinstva je povedala, da je imeti otroke pri štiridesetih sprva “čudovito”. A ko otroci rastejo, se začnejo pojavljati izzivi, ki jih ni pričakovala. Eden od dogodkov jo je posebej prizadel.
Ko hodi po otroke na šolsko igrišče, jo drugi starši tudi vprašajo, koliko je stara. Ob tem pogosto izve, da je enako stara kot mame teh staršev. Dejala je, da se zaradi tega nikakor ne počuti dobro in dodala, da je v bistvu enako stara kot babica otrok, s katerimi se družijo njeni otroci.
Njena iskrenost je sprožila živahno spletno debato. Nekateri so jo pohvalili, ker si je upala spregovoriti, drugi pa so menili, da starost ne bi smela določati, ali je ženska dobra mama ali ne.
Imejte otroke, dokler ste polne energije
Ena uporabnica je zapisala, da je stara 45 let, njeni otroci pa so že v srednji šoli. Povedala je, da je izčrpana in svetovala, naj imajo ženske otroke, dokler so še mlade in polne energije.
Druga je zapisala, da gre za “najbolj zdravorazumsko izjavo”, kar jih je slišala, ter dodala smeška v solzah.
Nekdo je komentiral, da se popolnoma strinja z mamo iz videa, saj je tudi sam pravkar dopolnil 50 let.
Ena od uporabnic je odkrito pohvalila Sheenino iskrenost in samozavedanje z besedami: “Všeč mi je tvoja samorefleksija!”
Ena komentatorka je povedala, da so jo starši imeli pozneje v življenju in da z njimi nikoli ni imela težav. Ocenila je, da gre bolj za osebni občutek – nekateri se med mlajšimi starši na igrišču pač počutijo starejši.
Dodala je še, da se današnje leto 41 ne more primerjati s tistim v preteklosti – živimo v času starajoče se populacije, nizke rodnosti zaradi stroškov življenja in vse več parov se za otroke odloča pozneje v življenju.